НАВЧАННЯ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ В ОДНОМУ ІЗ ЗАКАРПАТСЬКИХ ЗАКЛАДІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ: ПОГЛЯДИ СТУДЕНТІВ
DOI:
https://doi.org/10.31499/2307-4906.3.2022.265919Анотація
Минуло більше двох років, як COVID кардинально змінив наше життя. У зв’язку з цією ситуацією освітянам в усьому світі довелося зіткнутися з труднощами. Виникла потреба в ознайомленні з новими поняттями та засвоєнням методів і форм роботи в умовах дистанційного навчання, а потім ‒ в умовах гібридного навчання. Наголошено на тому, що освітяни швидко розвивали свої цифрові навички, довелося з рекордною швидкістю навчитися користуватися різноманітними програмами. Терміни Google Classroom, Meet, Zoom, Messenger тощо стали частиною нашого повсякденного мововживання.
Подано визначення понять, пов’язаних із дистанційною освітою, наголошено на перевагах і недоліках онлайн- та гібридної освіти, вказано на відмінностях між онлайн- й аудиторним навчанням. Представлено результати досліджень, проведених по закінченню першої хвилі пандемії, а також подано висновки. Проаналізовано відповіді щодо цих форм навчання онлайн-анкет студентів (n=95) (англійської, угорської, української філології) одного із закладів вищої освіти на Закарпатті, зосереджено увагу на відмінностях у процесі опанування мов студентами під час очного та дистанційного навчання. Отримано відповіді на запитання, спрямовані на ставлення студентів до дистанційної освіти, як вони долали труднощі, як справлялися з викликами. Констатовано, що більшість студентів переконані у власному професійному розвитку під час онлайн-навчання під час карантину. Результати підтверджують, що дистанційна освіта має як позитивний, так і негативний вплив на процес навчання. Виявлено, що студенти-інтроверти можуть стати переможцями онлайн-освіти і, за потреби, можуть продовжити навчання в цифровому форматі в майбутньому.
Ключові слова: COVID-19; періоди карантину; навчання під час карантину; дистанційне навчання (ДН); екстрене дистанційне навчання (ЕДН); вища освіта; студентські погляди на ДН; ставлення студентів до ДН; Закарпаття.