ПЕДАГОГІЧНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В СТИМУЛЮВАННІ ПОЗИТИВНО-АКТИВНОГО СТАВЛЕННЯ ДО ЗБАГАЧЕННЯ КОМПЕТЕНТНОСТІ З БІОЛОГІЇ МАЙБУТНІХ БАКАЛАВРІВ ПРИРОДНИЧИХ НАУК
DOI:
https://doi.org/10.31499/2307-4906.4.2023.295466Анотація
Стаття спрямована на вивчення можливостей стимулювання позитивно-активного ставлення майбутніх бакалаврів природничих наук до формування компетентності з біології в освітньому процесі. У контексті своєрідності сучасного освітнього середовища важливо інтенсифікувати ті педагогічні інструменти, котрі сприяють активній участі студентів у вивченні біологічних наук. Активне застосування саме системи урізноманітнення методів, прийомів і підходів до навчання має значні педагогічні ресурси стимулювання процесу формування компетентності з біології у майбутніх бакалаврів природничих наук. Встановлено, що утворені підходи сприяють залученню майбутніх фахівців до більш ефективного пізнання не лише практико орієнтованих знань, а й надають процесу професійної підготовки дієвої спрямованості та суб’єктивно значущої позитивності.
Ключові слова: компетентність; позитивно-активне ставлення; студентоцентрований освітній процес; контекстне навчання; міждисциплінарна інтеграція; стимулювання; компетентність з біології; майбутній бакалавр природничих наук.