НАЦІОНАЛЬНА ІДЕНТИЧНІСТЬЯК СКЛАДОВА ГРОМАДЯНСЬКОЇ КУЛЬТУРИ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ

Автор(и)

  • Олена Жаровська Комунальний заклад вищої освіти «Вінницька академія безперервної освіти»., Ukraine https://orcid.org/0000-0002-4154-1458

DOI:

https://doi.org/10.31499/2307-4906.2.2022.262958

Анотація

Розкрито поняття національної ідентичності як складової формування громадянської культури студентської молоді. Зазначено, що останнім часом в освіті визнається пріоритетним створення рівноправного, гуманного суспільства, уважного до викликів та потреб людини. У статті проаналізовано вживання понять «національна свідомість», «національна самосвідомість», «національна ідентичність» як синонімічних. Автор визначає педагогічні основи підготовки студентів до патріотичного виховання, котрі містять наступні положення: визначення мети підготовки – формування готовності студентів до патріотичного виховання; вибір форм і методів навчання та виховання з урахуванням нових вимог та завдань суспільства.

Ключові слова: національна ідентичність; національна свідомість; патріотичне виховання; громадянська культура; громадянська освіта; громадянська освіченість; громадянська компетентність; громадянська активність.

Біографія автора

Олена Жаровська, Комунальний заклад вищої освіти «Вінницька академія безперервної освіти».

Kандидат педагогічних наук.

##submission.downloads##

Опубліковано

2022-06-29

Номер

Розділ

Статті