DOI: https://doi.org/10.31499/2307-4906.2.2017.134390

ФОРМУВАННЯ ВИКОНАВСЬКИХ ПРИЙОМІВ ТА УМІНЬ ГІТАРИСТІВ У ПРОЦЕСІ НАВЧАННЯ ГРІ НА ЕЛЕКТРОГІТАРІ: ІСТОРІОГРАФІЧНИЙ АСПЕКТ ПРОБЛЕМИ

Василь Блажевич

Анотація


Данна стаття висвітлює основні питання процесу історичного формування виконавських прийомів та умінь гітаристів пов’язаних з електрогітарою. Опираючись на дослідження педагогів, мистецтвознавців та на записи виконавців кожного історичного періоду, автором було здійснено спробу чітко окреслити в хронологічному порядку становлення, розвиток та використання конкретних умінь та прийомів гри. Окрема увага приділяється як конкретним гітаристам-новаторам, так і більш загальним періодам та жанрам електрогітарного виконавства.

Ключові слова


електрогітара; виконавські вміння; виконавські прийоми; техніка гри; історичний процес; школа гри; новаторський підхід; джаз; блюз; рок.

Повний текст:

PDF

Посилання


Манилов В. Гитара от блюза до джаз-рока / В. Манилов – К. : Музична Україна, 1986. – 96 с.

Феофанов О. Рок музыка вчера и сегодня / О. Феофанов. – М. : Дет. Лит-ра, 1978 – 72 с.

Evans, Tom (1977). Guitars: Music, History, Construction and Players from the Renaissance to Rock. Paddington Press. p. 344.

Jump up^Smith, Richard R. (1987). The History of Rickenbacker Guitars. Centerstream Publications. p. 10.

Pass J. Guitar style. – New York: 1970.

Electric guitar. – [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://en.wikipedia.org/wiki/Electric_guitar#Playing_techniques


Пристатейна бібліографія ГОСТ