ОСНОВНІ ТРАКТУВАННЯ ПОНЯТТЯ ТЕХНОЛОГІЇ СОЦІАЛЬНОЇ АДАПТАЦІЇ ТА ЇХ АНАЛІЗ У КОНТЕКСТІ ПРОБЛЕМИ ІНВАЛІДНОСТІ

Автор(и)

  • Ольга Бойко Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини., Ukraine http://orcid.org/0000-0002-6746-3304

DOI:

https://doi.org/10.31499/2307-4906.3.2021.241559

Анотація

У статті детально розглянуто основні трактування поняття «технології соціальної адаптації» та їхній аналіз у контексті проблеми інвалідності. Також детально наголошується на тому, що тільки спільна діяльність соціальних працівників, педагогічного колективу та батьків у роботі з дітьми з інвалідністю дасть можливість розв’язати проблеми соціальної адаптації особистості дитини, її соціалізації, реабілітації та адаптації. Окрім того, у статті проведений аналіз наукових поглядів різних учених на проблему соціальної адаптації у контексті проблеми інвалідності. Висвітлено зміст соціальної роботи з дітьми з інвалідністю, спрямований власне на встановлення соціальної проблеми, виявлення причини та пошук способів їхнього вирішення.

Ключові слова: соціальна робота; соціальна адаптація; інвалідність; діти з інвалідністю; соціальний захист; соціальна реабілітація; зміст соціальної роботи; форми соціальної роботи; напрями соціальної роботи; технології соціальної роботи.

Біографія автора

Ольга Бойко, Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини.

Kандидат педагогічних наук, доцент кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи.

##submission.downloads##

Опубліковано

2021-10-12

Номер

Розділ

Статті